İdari Kadro - Kurucu Müdür

1974  Ankara doğumlu. İlk, Orta ve Liseyi Ankara da tamamladı. Anadolu üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunudur. İş hayatına 2000 yılında Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Bilgi İşlem Müdürü olarak başladı. 2006 yılında Yenimahalle’de kurulan Özel Büyük Ortadoğu Tıp Merkezine transfer oldu. 2009 yılında kurulan DNT Ortadoğu Yayıncılık A.Ş’ nin kurucu ortağı, yönetim kurulu üyesi ve genel müdürlüğü görevini üstlendi. Ortadoğu ailesinin iştiraklerinden Ortadoğu Grup Sigorta’nın ortaklarındandır.

Genel müdürlüğünü yaptığı DNT Ortadoğu Yayıncılıkta birçok başarıya imza attı. İki bilimsel tıp dergisi (ORTADOĞU TIP DERGİSİ, TÜRK KLİNİK LABORATUVAR DERGİSİ), bir sağlık dergisi (BÜYÜK ORTADOĞU’NUN SESİ), bir sağlık aktüel dergi (LIFE IN LIFE) ve bir gazetenin (BÜYÜK ORTADOĞU’NUN SESİ) genel müdürlüğünü, başarıyla devam ettirmektedir.

Yönetimini gerçekleştirdiği Ortadoğu Tıp Dergisi Türk Tıp Dizini, Uluslar arası EBSCO da indekslenmekte olup aynı zamanda Ortadoğu Tıp Dergisi ve Ortadoğu’nun Sesi Dergisi Kültür Bakanlığının teşvik ettiği dergiler arasına girme başarısını da elde etmiştir. Yürütmüş olduğu ve katıldığı bir çok seminer ve etkinlikler dolayısı ile sayısız plaket ve sertifika sahibidir. Bugüne kadar devlet ve özel sektörde edindiği birikimlerini 2012 yılında aile şirketi olarak kurduğu GÖRAY KIZ ÖĞRENCİ YURDUNU ile taçlandırmıştır.

Her iki şirketinde de çalışmalarına devem etmektedir.

Aslı ÇALIŞKAN 20 yıllık evli ve iki çocuk annesidir.

 Aslı Çalışkan